СПЕЦИАЛНОСТ, ОКС: Образованието по български език и литература в средното училище, Магистър

ТЕМА НА ДИПЛОМНАТА РАБОТА: Аспекти на електронното обучение в литературнообразователния процес в 6-ти клас

НАУЧЕН РЪКОВОДИТЕЛ, ЗВЕНО (ИНСТИТУЦИЯ ЗА ВЪНШНИ): гл. ас. д-р Екатерина Петкова, Катедра „Българска литература и теория на литературата“

ГОДИНА НА ЗАЩИТА: 2016 г.

АНОТАЦИЯ

• Език на текста: Български.
  • Композиционна структура: 80 стр., от които Въведение, Три глави, Заключение, Литература.
  • Поле / сфера на изследване: Методика на обучението по литература.
  • Обект на изследване: Аспекти на електронното обучение по литература в 6. клас.
  • Предмет на изследване: Иновативни методически подходи и стратегии за осъществяване на литературнообразователния процес.
  • Цели и задачи: Да се представи информация за дигиталната компетентност в съответствие с европейските образователни изисквания; да се развият спецификите на електронното обучение с оглед на неговата приложимост в литературнообразователния процес. На базата на държавните образователни стандарти у+и учебната програма по литература в 6. клас да се разработят инвариантни модели на уроци, репрезентиращи електронното обучение.
  • Използвани методи и похвати: Дескриптивен метод; статистически анализ.
  • Основни изводи / резултати: В дипломната работа са изложени разнообразни и полезни варианти на начините за осъществяване на така нареченото модернизиране.

Tags: , , ,